Kibertámadások a gyártó és termelő szektorban
2022.12.05.Kiberbiztonsági incidensek az ellátási láncban
2023.01.08.Hódít a hibrid!
De biztonságos?
Az elmúlt években egyre inkább elterjedt a hibrid munkavégzés, azaz munkaidőnk felosztása otthonunk és irodánk között. A helyzet véglegesedni látszik, ezért a munkáltatókban is megfogalmazódott az igény egy szakszerűen felépített és védett IT infrastruktúra kialakítására. Ugyan első ránézésre nehéznek tűnhet dolgozóink távoli munkavégzésének felügyelete, azonban az IT biztonság fenntartása ebben az esetben is megoldható. Egyelőre hazánkban sajnos csak a folyamat elején járunk.
Munkavállalói attitűd
A témában végzett felmérések alapján jelenleg a cégek fele használ valamilyen felhőalapú biztonsági megoldást, és csupán 15%-uk tervezi egy ilyen rendszer beszerzését. A kutatásban résztvevő munkaadók mintegy kétharmada szeretne átállni tartósan a hibridre. A munkavállalók több mint 70 % támogatja ezeket a kezdeményezéseket, sőt sokan közülük csak ilyen feltételek mellett tartanák meg jelenlegi munkahelyüket.
A biztonságos munkakörnyezet kialakítása alapvetően nem lenne bonyolult folyamat, hiszen manapság már mindenki ismeri a vírusirtók, az erős jelszavak és VPN-ek használatát, ám ahhoz, hogy ne keletkezzen rés a pajzson, a felhasználók hozzáértése is szükséges.
„A VPN-hez való csatlakozással küszködő vagy a gyenge kapcsolat miatt frusztrált munkavállalók egy kávézóban, de akár otthon is kísértésbe eshetnek, hogy kockázatos megoldásokat alkalmazzanak, amelyek veszélybe sodorhatják őket.
Legyen szó akár arról, hogy privát eszközöket használnak az e-mailekhez vagy bizalmas vállalati dokumentumokhoz való hozzáféréshez, akár arról, hogy hamis USB-stickeket csatlakoztatnak a munkahelyi laptopjukhoz, mindenféle potenciális veszély leselkedik rájuk az irodán kívül.” – írja cikkében a Computerworld.
Biztonsági lépések
Az IT kockázatok minimalizálása érdekében fontos, hogy dolgozóinknak a legújabb munkaállomásokat biztosítsuk. Ezek az eszközök már olyan védelmi mechanizmusokkal vannak ellátva, melyek a gépet és az azon tárolt adatokat egyaránt védik, a megfelelő performancia megtartása mellett.
Tehát, ha új eszköz beszerzésén gondolkodunk, olyat érdemes keresni, melynél a védelem a hardverbe került beépítésre.
A mai modern hardverek olyan felügyeleti funkciókkal vannak ellátva, melyek kiszűrik az illetéktelen munkafolyamatokat vagy távoli elérési próbálkozásokat. Ezek segítségével a rendszergazdák felállíthatnak olyan szabályrendszereket, amik képesek támogatni a dolgozók biztonságos távoli és irodai munkavégzését is. Mivel már távoli eléréssel is kiküszöbölhetők a potenciális veszélyeket hordozó folyamatok, tevékenységek, ezért egy jól felkészült műszaki csapat bármikor tud reagálni ezekre a nem kívánatos eseményekre.
Ugyancsak fontos a dolgozók által látogatott weboldalak és használt fájlok ellenőrzése. Különösen akkor, ha a munkaviszony megszűnése esetén nem kell visszaszolgáltatni minden cég által biztosított eszközt.
Keresse bizalommal tapasztalt rendszergazdáinkat!
Írja meg nekünk, milyen jellegű informatikai kihívások adódtak cégénél, és biztos lehet benne, hogy rendszergazda csapatunk talál rá profi megoldást!
Az űrlap kitöltése semmiféle kötelezettséggel nem jár.
TELEFON
ÜGYELET
CÍM
Fő fasor 112.