Rengeteg világnap létezik, de IT vállalat lévén most szeretnénk mind közül kiemelni a rendszergazdák világnapját. Hamarosan, július utolsó péntekén ünnepeljük a „Sysadmindayt”, melynek célja, hogy felhívja az emberek figyelmét a szakma fontosságára és közelebb hozza a szakemberek munkáját az átlagfelhasználókhoz. A rendszergazdák napjainkban egy rendkívül fontos, már-már nélkülözhetetlen és komplex feladatkört látnak el információs társadalmunkban! Hogy pontosan miért is ilyen jelentős ez a munkakör? Most megmutatjuk!
Egy átlagos irodai alkalmazott, aki ma a munkaidejének szinte teljes egészében a számítógépe előtt dolgozik, sokszor szorulhat IT-s szakember segítségére, mert lefagy a gépe, elfelejti a jelszavát, probléma merül fel a levelezőrendszerével vagy épp a nyomtatóval, esetleg rosszabb esetben vírus támadja meg a gépét. Ilyenkor a rendszergazdák általában profi módon, néhány kattintással meg is oldják a problémát. A rendszergazdák feladatai viszont már bőven túlmutatnak a fent említett informatikai problémák megoldásán. A „sysadminok” akár fontos döntés-előkészítő folyamatokban is részt vehetnek, hiszen már szinte minden vállalkozás rendelkezik IT infrastruktúrával, amit tervezni, üzemeltetni, karbantartani szükséges: a hálózatokon tárolt adatmennyiség folyamatosan növekszik, a munkafolyamatok nagy része az informatikai rendszereken fut keresztül, így az IT háttér üzemeltetése és karbantartása is nagyobb kapacitást, komplexebb látásmódot igényel. Ennek fényében a rendszergazdák mentéseket kezelnek, kiszűrik a spameket, erőforrásokat optimalizálnak, szoftvereket frissítenek, technikai támogatást nyújtanak és biztosítják az üzletmenet zavartalan működését. A rendszergazdák tevékenységét láthatatlanul végzett feladatoknak is nevezhetjük, mivel nem olyan látványosak, mint egy új fejlesztés vagy alkalmazás bevezetése, viszont a hiányuk azonnal érezhető a napi működésben.
Egy magasabb pozícióban lévő rendszergazdának ma már nem csak az IT-hez kell értenie, rendelkeznie kell gazdasági vénával is. Erre azért van szükség, mert az informatikai beruházásokkal kapcsolatos döntésekben is segítséget kell nyújtania a technológiai igények és a pénzügyi források együttes figyelembevételével. Nem kizárt, hogy önálló döntési jogkörrel is rendelkezik és teljes informatikai projekteket valósít meg a beruházástól az üzemeltetésig. Egy számítógépes rendszer akkor működtethető hatékonyan és biztonságosan, ha a rendszergazda már a kezdeti tervezési fázisban is részt vesz. Ezzel a lépéssel sok olyan probléma kiküszöbölhető, mely a kezdeti IT-s szemlélet nélkül utólag okoz működési problémákat.
Már számos területen kiváltható az emberi munkaerő (pl. a mesterséges intelligencia területének térhódításával), mégis az látszik, hogy az IT területén elképesztően nagy a munkaerőhiány világszerte. Az IT üzemeltetők esetében magasan képzett és tapasztalt szakemberek munkájára van szükség, hiszen a döntéseket és az ad hoc felmerülő problémákat nem lehet kizárólag számtógépekre bízni: szükség van a szakmailag stabil és egyes helyezetekben kreatív szakemberek jelenlétére.
Az űrlap kitöltése semmiféle kötelezettséggel nem jár.