A HOME OFFICE VELÜNK MARAD A JÁRVÁNY UTÁN!
2022.02.16.VIRTUÁLIS SZERVER SZOLGÁLTATÁS
2022.03.30.Csalások a kibertérben
CSALÓK LESELKEDNEK RÁNK AZ INTERNETEN?
Az internet nyújtotta anonimitás komoly lehetőségeket biztosít az internetes csalók rejtőzködésére. Ezért sajnos kimondhatjuk, hogy 2022-re eljutottunk odáig, hogy az internet a csalások melegágya lett. A kiberbűnözők legfőbb eszköze a megtévesztés, melynek segítségével céljuk közvetlenül az anyagi javak, vagy az online banki adatok megszerzése.
Cikkünkben - a police.hu-n közzétett információkat alapul véve - szeretnénk szélesebb körben segítséget nyújtani és felhívni a figyelmet az interneten terjedő tipikus módszerekre.
Romantikus csalások
A csalók az internetes társkereső oldalakon könnyen felvehetik a kapcsolatot a kiszemelt áldozattal. Gyakran előfordul az is, hogy a gyanúkeltés elkerülése érdekében a randioldalt csupán adatbázisként használják és a közvetlen kontaktust a közösségi oldalakon vagy e-mailben teremtik meg. Általában rövid diskurzus után azonnal színt vallanak, „szerelembe esnek“ és megpróbálnak partnerük bizalmába férkőzni. Ez természetesen csak azért történik, hogy később rávegyék arra, hogy pénzt vagy bankkártya adatokat küldjön.
Befektetési és kriptovalutákkal kapcsolatos csalások
A közösségi oldalakon terjedő kriptovalutákról és értékpapírokról szóló üzenetek és online hirdetések sok esetben azonnali megtérüléssel vagy hihetetlenül nagy nyereséggel kecsegtetik a gyanútlan felhasználót. A hitelesség érdekében a hirdetések mögött még weboldalakat is találunk, melyeken az online ismerős saját példáján keresztül próbál meggyőzni minket a soha vissza nem térő befektetési lehetőségről. Csodaország kapuján belépve pedig hatalmas várható hozamokat bizonygató grafikonok rengetegébe botlunk. A lehetőség persze csak rövid ideig adott, rosszabb esetben még egy digitális visszaszámláló is próbálja ösztönözni a felhasználót.
Az ajánlatok mögött komoly szervezett bűnözői hálózatok állnak, akik teljes mértékben elhitetik az áldozatokkal, hogy egy valódi és legális befektetési tevékenységet végeznek. - írja cikkében a police.hu
Üzleti levél csalások
Üzleti tevékenységünk során rengeteg e-maillel árasztanak el bennünket munkatársaink, ügyfeleink, szolgáltatóink. Elektronikus leveleink közé gyakran keveredhet olyan megtévesztő üzenet is, melyet elsőre nem tudunk azonosítani, mert számunkra ismeretlen személytől vagy hitelesnek tűnő szervezettől érkezik, és személyes adataink megadására, esetleg olyan számla (díjbekérő) kifizetésére próbál buzdítani, amely mögött nem volt teljesítés. A kiberbűnözők az ilyen és ehhez hasonló csalásokkal többnyire a vállalatok vezetőit vagy pénzügyi szakembereit célozzák meg.
Nyereményjáték-csalások
Online nyereményjáték-csalással legtöbbször a közösségi oldalakon küldött üzenetekben vagy felugró ablakokon keresztül találkozhatunk. A kiberbűnöző célja ebben az esetben is az, hogy pénzt vagy bankkártya adatot csaljon ki. Az ilyen jellegű csalások többfélék lehetnek:
Az elkövetők azzal keresik meg a kiszemelt áldozatot, hogy valamilyen nyereményjátékon nyert, de a nyeremény véglegesítéshez szükség van arra, hogy feltöltse egy telefonkártya egyenlegét vagy egy meghatározott kódot SMS-ben küldjön el egy telefonszámra (ez szintén egyenleget tölt fel a küldő számlájának terhére).Az is előfordul, hogy a nyeremény (pl. mobiltelefon, játékkonzol) átvételéhez egy kisebb összeget kell átutalni szállítási vagy kezelési díj címén.
Más esetekben nem a díj átutalását kérik, hanem a bankkártya adatokat, azzal, hogy arról vonják le a díjat. Ez utóbbi esetben nem csak a jelzett összeget, hanem akár a teljes egyenleget is elkölthetik. - írja a www.police.hu.
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Kérjen személyre szabott ajánlatot! Az űrlap kitöltése semmiféle kötelezettséggel nem jár.
TELEFON
ÜGYELET
CÍM
Fő fasor 112.