A VILÁG LEGGYORSABBAN PUSZTÍTÓ ZSAROLÓVÍRUSA
2022.04.27.NAPJAINK KIBERBŰNÖZÉSI TRENDJEI
2022.05.27.IT trendek COVID-járvány után
Megváltozott
a világ
A 2019 végén kirobbant koronavírus-járvány eltörölhetetlen nyomot hagyott a világ minden folyamatában, szegmensében, olyan hatásokat keltve, amelyek évekig dominánsak maradhatnak. A leginkább szembetűnő változásokat az IT szektorban tapasztalhattuk, hiszen az iparágnak rövid idő alatt, rendkívül gyorsan kellett alkalmazkodnia a világszerte elrendelt korlátozások jelentette kihívásokhoz. A világjárvány alatt a felhasználók olyan szükségleteket generálták, melyek a digitalizációt egyre magasabb szintekre emelték.
Főbb IT trendek
Több IT trend is kiemelkedett a COVID-19 járvány alatt, melyek közül a legjelentősebbeket részletesebben is bemutatjuk. Egyelőre úgy néz ki, hogy ezek az innovációk a pandémia utáni időszakban is megmaradnak, sőt tovább fejlődnek. Közös jellemzőjük, hogy csökkentik az emberek közötti személyes kapcsolatokat, automatizálják a folyamatokat és hatékonyságnövelő funkcióval rendelkeznek.
Mesterséges intelligencia (AI vagy MI)
A mesterséges intelligencia napjaink digitális forradalmának központi eleme. 2030-ra az AI termékek világgazdasági részesedése jelentősen nőni fog, jövőbeli értékét több mint 15,7 billió dollárra becsülik. Az AI felhasználási területe szerteágazó. Hasznos lehet pl. a kereskedelemben a vásárlói minták felismerésében, ezen adatok elemzésében és a jövőbeli fogyasztói viselkedések előrejelzésében, nagyban megkönnyítve ezzel a döntéshozók munkáját.
Felhő alapú számítástechnika
A korlátozások következtében megnövekedett home office munkavégzések extrém terhelést, s ezáltal bővülést jelentettek a felhő alapú szolgáltatást végző cégek számára. Az ilyen alkalmazások, mint például a videókonferencia és a digitális oktatás a világjárvány után is töretlen népszerűségnek örvendenek. A COVID-19 alatti időszakban ezek a szolgáltatások a felhasználói igényekhez alakultak, s most is folyamatos fejlesztés alatt állnak, hogy a felhasználói élményt tökéletesítsék és egyszerűsítsék.
VR- Virtuális valóság és AR- Kiterjesztett valóság
A VR és AR technológiák első körben a játékiparban (VR szemüvegek) ütötték fel a fejüket, de a világjárvány alatt kifejlődtek olyan megoldások is, melyek az otthoni munkavégzést és tanulást (pl. képzések, online konferenciák) támogatják és az emberi interakciót pótolják.
5G hálózatok
A megnövekedett adatforgalom kiszolgálására egy új generációs hálózatra van szükség. Ezt testesítik meg a kommunikáció jövőjét jelentő 5G-re épülő szolgáltatások. A zero-distance, vagyis nulla távolságú kapcsolatot megteremtő mobilinternet-kapcsolat extra gyors letöltési időt és feltöltési sebességet biztosít. Használata 2030-ra válhat széles körben elérhetővé, bár a világjárvány okozta megváltozott helyzet valószínűleg gyorsítani fogja a terjedését. A nagyobb sávszélesség és megnövekedett adatmegosztási igény egyre inkább sürgeti a minél nagyobb körben történő bevezetést.
Hangvezérlés
Az érintésmentes telekommunikációs-és műszaki cikkek használatának hangvezérlés alapú működtetése is egyre szélesebb körben terjed. Ennek oka, hogy kommunikációnk 4/5-e verbális módon zajlik, s a hangvezérlés egy egyszerűbb, kezelhetőbb megoldást jelent, sőt általa a vírusok és baktériumok terjedését is kiküszöbölhetjük.
IOT – Internet of things
Az IoT eszközök javítják az életminőséget és kényelmesebbé teszik a mindennapokat. Ilyenek például az emberek egészségi mutatóinak megfigyelését segítő eszközök, precíziós gyógyszerek vagy épp az okos villák. Használatukban egyértelműen növekedés figyelhető meg, a felhasználók köre folyamatosan bővül.
Kiberbiztonság
A távoli munkavégzés és az adatok megnövekedett forgalma kedvez a kiberbűnözőknek, hiszen az adatok nagy része nem megfelelően védett, így könnyen válhat egy adathalász csaló prédájává. Emiatt a kiberbiztonság témakörével érdemes a vállalatoknak komolyabban is foglalkozniuk, főleg azoknak, akiknek üzleti folyamatai adatközpontú technológiákon alapulnak.
Blockchain (blokklánc) technológia
A blokklánc egy digitális rekordokból (blokkokból) álló lista, amelynek minden eleme titkosítva van a tranzakciók során. Miután egy rekordot ellenőriztek, bekerül a láncba, és azt többé már nem lehet módosítani vagy kitörölni. Így a blokklánc technológia a hálózatokban megosztott információ biztonságos kezelését oldja meg. A technológia alkalmazási területei közé tartozik a fertőző betegségek kitörésének követése, adományok követése, krízismenedzsment és az orvosi ellátási láncok biztosítása.
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Kérjen személyre szabott ajánlatot! Az űrlap kitöltése semmiféle kötelezettséggel nem jár.
TELEFON
ÜGYELET
CÍM
Fő fasor 112.